Osvěžení v každé kapce vody nabízí návštěvníkům odpočinkové zóny u Malého jezu v krajském městě nové mlžítko a mlhopítko. Ve spolupráci se statutárním městem České Budějovice je zde nainstaloval správce vodohospodářského majetku, společnost ČEVAK a.s. Ta se také na celé akci podílela i finančně. Ve městě se tak znovu rozšířil počet míst, kde se mohou lidé nechat zkropit vodní mlhou a napít se čisté pitné vody.
Elektronický podpis smluv nabízí nově svým zákazníkům vodohospodářská společnost ČEVAK a.s. Tuto možnost mohou využít všichni, kteří mají zřízenou bankovní identitu. Vyřízení podpisu odběratelské smlouvy se tak stává záležitostí několika minut.
Hned dva nové vodojemy uvedlo do provozu v letošním létě město Prachatice. Nový vodojem Fefry posílí sousedící zásobárnu pitné vody z roku 1894, jejíž kapacita potřebám obyvatel už nedostačuje.
Obrazy malíře Daniela Bechera ozdobí historické zdi českobudějovické Vodárenské věže v letošní letní turistické sezoně. Ta bude zahájena v sobotu 15. července a návštěvníci se mohou za historií vodárenství vypravit každý víkend až do 3. září.
Nových omítek, střechy, systému odvětrání a oprav technologických částí se dočkaly hned tři vodojemy na Klatovsku. Rekonstrukce budov, z nichž nejstarší pochází z roku 1912, trvala několik měsíců. Po těchto a dalších plánovaných úpravách mohou zajišťovat bezproblémové dodávky pitné vody další desítky let.
Výměna kogenerační jednotky na českobudějovické čistírně odpadních vod je u konce. Kogenerační jednotka slouží k výrobě elektrické energie a zbytkového tepla z bioplynu, který vzniká ve vyhnívacích kalových nádržích. Její výkon přesahuje 400 kW a hodnota investice dosáhla téměř 8 milionu korun (bez platné sazby DPH).
Osvěžení v horkých dnech poskytuje obyvatelům Veselí nad Lužnicí na Táborsku nové mlhopítko. Je umístěno uvnitř in-line dráhy mezi dětským a workoutovým hřištěm na sídlišti U Zastávky. Využívat ho mohou všichni, od nejmenších, po sportovce i kolemjdoucích.
Zajistit důkladné vyčištění odpadní vody a následně její bezproblémový návrat do přírody je výhradně prací vodohospodářů. I ti si ale výjimečně přizvou na pomoc oborníky ze zcela jiných profesí. Na protivínské čistírně se proto (dnes) objevil profesionální potápěč. V biologické části čistírny bylo totiž třeba vyměnit míchadlo v úseku denitrifikace.
Tajemství podmořského světa odhaluje obyvatelům krajského města armaturní šachta na Pražském sídlišti. Její zdi ožily desítkami mořských živočichů v jejich přirozeném vodním prostředí. Tento objekt je po dvou letech odmlky již pátý v pořadí, který společnost ČEVAK jako správce vodohospodářského majetku statutárního města České Budějovice nechala zkrášlit uměleckým grafity.
Pokud se vám stránka nezobrazuje správně, web není optimalizován pro tento prohlížeč. Použijte prosím aktuální verzi prohlížeče Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge, popř. Safari. Děkujeme