Přejít na obsah stránky

Již šestým rokem přivítá návštěvníky Vodárenská věž na Mánesově ulici v Českých Budějovicích. Letní sezona pravidelných komentovaných prohlídek začíná v sobotu 3. července.

Také letos se hosté podívají nejen na věž, která je unikátní technickou památkou, ale zavítají i do původního vodojemu, kde shlédnou příběh koloběhu vody v přírodě i lidském životě.

„Prohlídky pro veřejnost pořádáme po celé letní prázdniny vždy v sobotu a neděli v 10.00, 13.00, 14.45 a nově jsme přidali také prohlídku od 16.30 hodin. Všem zájemcům doporučujeme, aby se včas registrovali prostřednictvím webových stránek www.vodarenskavezcb.cz. Tak budou mít jistotu, že se na prohlídku skutečně dostanou,“ řekla mluvčí společnosti ČEVAK Jitka Kramářová.

Připomněla, že počet účastníků na každou komentovanou prohlídku je omezen na maximálně 20 osob, a to včetně dětí. Zároveň je třeba, aby se návštěvníci řídili aktuálně platnými protiepidemickými opatřeními.

„Letos navíc uplyne 300 let od doby, kdy se Vodárenská věž začala stavět. Proto jsme si pro fanoušky věže přichystali dárek v podobě unikátního programu Experiment aneb plnou parou vpřed,“ prozradila Jitka Kramářová.

Ukázky parostrojního řemesla v podání Míly Vaváčka se uskuteční v neděli 11. července a 15. srpna v areálu pod věží vždy v 10.00, 12.00, 14.00 a 16.00 hodin. K vidění budou funkční modely historických manufakturních a průmyslových provozů, jako je parní mlýn, pila nebo vodárna.

Veřejnost navíc může volně zavítat do areálu pod věží a prohlédnout si naučnou stezku o vodárenství s deseti zastaveními. Areál je již tradičně dějištěm Umění ve městě, jehož letošním tématem je CITY. Socha, která zde letos našla své místo, nese název Nohy a je dílem Zuzany Kantové. Není to jediné umělecké dílo, které se areálu nachází, také tryskající vodní fontána ČEVAVA zdobila v jednom z minulých ročníků Umění ve městě Piaristické náměstí, až pak se natrvalo přestěhovala pod Vodárenskou věž.

Přejít na navigaci