Vodárenskou věž si od září prohlédly téměř tři tisíce návštěvníků. Na čistírnu odpadních vod se vydalo téměř 1 300 lidí. Mezi hosty z nejvzdálenějších destinací patřila skupina z Jižní Koreje.
Bezesporu nejatraktivnějším vodohospodářským objektem na jihu Čech, který měli možnost si nejen obyvatelé Českých Budějovic prohlédnout, byla Vodárenská věž. Od jejího slavnostního otevření v září letošního roku si ji v omezeném režimu prohlédly téměř tři tisícovky zájemců. Vodárenskou věž spolu s upraveným areálem na Mánesově ulici v Českých Budějovicích otevřela společnost ČEVAK veřejnosti v polovině září letošního roku. Zájemci si ji mohli prohlédnout i každou adventní neděli, kdy byl pro ně připraven i doprovodný program.
Velkému zájmu návštěvníků se také těšila čistírna odpadních vod v krajském městě. Tu si v uplynulém roce prohlédlo téměř 1 300 lidí. Nešlo jen o den otevřených dveří, který připravujeme pravidelně u příležitosti Světového dne vody. Kromě toho jsme na čistírně přivítali řadu individuálních zájemců z řad studentů, středních a vysokých škola a zájmových sdružení. Tyto skupinové prohlídky je možné individuálně domluvit. Mezi nejzajímavější a zároveň nejvzdálenější hosty patřili v polovině roku vodohospodáři z Jižní Koreje.
Na čistírnu přitékají odpadní vody nejen z Českých Budějovic, ale i z okolních 18ti obcí, jako je například Rudolfov, Hosín, Borek, Dobrá Voda nebo Srubec. V těchto městech a obcích žije celkem 110 tisíc obyvatel, čistírna však zpracovává i odpadní vody z celé řady průmyslových podniků. Denně na čistírnu přiteče zhruba 34 tis. metrů krychlových odpadní vody, což je v přepočtu 400 litrů za vteřinu.